Egy brit és német fizikusokból álló kutatócsoport a terahertzes hullámok egy eddig ismeretlen hatását fedezte fel, amely kikövezheti az utat a következő generációs képalkotó technológiák számára.
Miért fontos ez? Az elektromágneses spektrumban a terahertzes sugárzás a mobiltelefonok által adatátvitelre használt mikrohullámok és az éjszakai látást lehetővé tevő infravörös hullámok között helyezkedik el. A terahertzes frekvenciák használata nagyobb sebességű vezeték nélküli kommunikációt, valamint biztonságosabb és hatékonyabb technológiákat tehet lehetővé az orvosi képalkotás és a biztonsági szkennelés területén. A gond egyelőre az, hogy az ilyen típusú sugárzáshoz az olcsó, hatékony és könnyen használható detektorok még hiányoznak.
A Cambridge-i Egyetem kutatói egy új típusú terahertzes detektor kifejlesztése során tízszer erősebb jelet figyeltek meg, mint amire számítottak. Az Augsburgi Egyetem munkatársai elméletet dolgoztak ki a jelenség magyarázatára, amelyet „síkbeli fotoelektromos hatásnak” neveznek. A felfedezés lehetővé teheti a mérnökök számára, hogy érzékeny és hatékony terahertzes érzékelőket készítsenek.
Bővebben itt olvashat a témáról.
forrás: The GE Brief hírlevél 2022.06.07.
Adatvédelmi áttekintés
Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.